Júniusi adásunkban meghívott vendégünk nem volt, ezért egymással beszélgettünk, és rögtön azzal indítottunk kicsit boomerkedve, hogy hogyan hat a TikTok a fiatalokra, és milyen hatással jár ez a mindennapi életünkre. Megbeszéltük, milyen projektkezelőt használunk, és kit miért frusztrál egy sokadik program – erős pufogással indult a műsor.
Bár nem vagyunk technológiai podcast, merengtünk egy sort azon, mit hoz az átlátszó búvárszemüveg – azaz az Apple VR szemüvege. De nem is ez a fő témánk, hanem a státusztörvény, annak minden hátulütőjével, és a szakmára gyakorolt tragikus hatásával.
Míg nálunk kifulladni látszanak a tüntetések, Romániában 150 ezer ember vonult az utcára, hogy nyomást gyakoroljon a politikusokra. Áron ki is bukott ettől, aki nem látja, hogyan lehetne tömeget képezni, és mitől lehetne elmozdulni a holtpontról. Ennek kapcsán beszéltünk a saját tulajdonú laptopok megfigyeléséről, és arról, hogy nyírta ki a kormány a közfeladatot ellátók sztrájkolási lehetőségét.
Vajon cél-e az oktatás színvonalának növelése, kell-e az autógyártó szakmunkásnak az a tudás, amit az iskolában megszerezhetne, és mennyire leng át mindent az apátia – tettük fel a kérdést.
A jövőre esedékes önkormányzati választásokat sem láttuk egységesen, Zoli számít meglepetésekre, Áron cinikusan úgy vélte, hogy ez a rendszer része, ami megmutatja, hogy itt demokrácia van, és ennek kapcsán beszéltünk a gödi eredményről is, illetve arról, hogy az időközi választások hogyan korrelálnak az országos választással.
“A sportolókat szeretik az emberek” -fejtettük meg a gödi rejtélyt, ahol Kammerer Zoltán kajakos győzött az időközin. De vajon van-e esélye Kovács Gergőnek, a Kutyapárt társelnökének a XII. kerületben, aki adásunk felvétele előtt nem sokkal jelentette be, hogy elindul Pokorni Zoltánnal szemben.
Kiderült, hogy Áron enyhe mazochizmussal feliratkozott a Patriótára, és eljutottunk addig, hogy Apáti Bence, hogyan moralizált Pankotai Lilli kapcsán, akit felkap majd eldob a politika.
Megnéztük azt, hogy hogyan prosperálnak a NER kezében lévő cégek, hogyan növelte vagyonát Mészáros Lőrinc, és mi történt ex-veje cégével, miután elvált, és vizionáltuk, hogyan fog dzsentrifikálódni Tihany és Tokaj egy esetleges kormányváltás esetén. Megnéztük, hogy az Orbán család bevételei hogyan alakultak 2022-ben, és dübörög-e Orbán Győző cégének szekere. Spoiler: igen.
Megnéztük azt, hogy hogyan prosperálnak a NER kezében lévő cégek, hogyan növelte vagyonát Mészáros Lőrinc, és mi történt ex-veje cégével, miután elvált, és vizionáltuk, hogyan fog dzsentrifikálódni Tihany és Tokaj egy esetleges kormányváltás esetén. Megnéztük, hogy az Orbán család bevételei hogyan alakultak 2022-ben, és dübörög-e Orbán Győző cégének szekere. Spoiler: igen.
Refutáltunk egyet, és ennek kapcsán ránéztünk vajon valós-e az a képen terjedő fotó, melyen Varga Judit és Schadl György látható egy közös szelfin, és nem maradt el podcast ajánlónk sem.
Lombos Petrával, a IX. kerületi FESZGYI Áldozatsegítő Tanácsadó Központjának munkatársával beszélgetünk a ferencvárosi mintaprojektről, kapcsolati erőszakról, bántalmazásról, áldozatsegítésről, hálózatosodásról és társadalmi felelősségről. Néha olyan nehéz leírni, hogy: fontos adás.
Ezúttal három kisebb témát jártunk körbe: Vitézy Dávid lehetséges budapesti indulásáról és annak hátteréről, a párizsi SUV-ok parkolási díjáról, illetve egy demonstrációs célzattal készített AI-videóról beszélgettünk. No meg refutáltunk.
Mostanában bele lehet futni olyan szalagcímekbe, hogy átalakul a világrend, az egypólusú világ többpólusúvá, vagy kétpólusúvá válik, illetve válhat. De igaz ez? Erről beszélgettünk két meghívott vendégünkkel, Szele Tamás és Kántor Endre újságíróval – direkt nem azt írjuk, hogy szakértő vendégeinkkel, pedig hát, megérdemelnék.
A parlamenti többség megint menetrendszerűen hozott két olyan döntést, amely komoly hatással lesz a hazai belpolitikára. Az egyik a szuverenitásvédelmi...